متن آموزش
چگونه با کامپیوتر به وسیله GPRS گوشی به اینترنت وصل شویم
موبنا - 1388/09/28 12:59 | نسخه چاپی | نظرات (21) | ارسال نظر | ارسال به دیگران
کلید واژه ها : ترفندهای کاربردی, گوناگون
محمد امین ناهید - در این مقاله قصد داریم نحوه اتصال کامپیوتر به گوشی شما را برای استفاده از سرویس GPRS سیم کارت های ایرانسل توضیح دهیم. در واقع شما پس از اجرای مراحل زیر می توانید بدون اینکه از اتصال ADSL و یا Dial Up استفاده کنید ، تنها با اتصال گوشی خود به کامپیوترتان از گشت و گذار در اینترنت لذت ببرید.

گفتنی است که سیستم عامل پیشفرض کامپیوتری که در این مقاله از آن استفاده می شود ، سیستم عامل ویندوز XP سرویس پک 2 است.

1 - قبل از شروع به کار حتماً از فعال شدن سرویس GPRS روی گوشی خود مطمئن شوید. برای این منظور ببنید آیا می توانید  با Browser گوشی خود سایتی مثل www.gmail.com را مشاهده کنید یا خیر. اگر توانستید این سایت را مشاهده کنید می توانید به مرحله بعد بروید.

2 - برای شروع نرم افزار مربوط به گوشی خود را که معمولاً PC Suite نام دارد را از درون CD عرضه شده به همراه گوشی بر روی کامپیوتر خود نصب کنید سپس از طریق کابل USB با بلوتوث گوشی را به کامپیوتر متصل نمایید و کمی صبر کنید تا مشخصات و تجهیزات گوشی شما بطور کامل توسط کامپیوتر شناخته شود. در این مرحله شما می توانید با مراجعه به نرم افزار PC Suite که روی کامپیوتر خود نصب کردید از صحت اتصال گوشی خود به کامپیوترتان مطمئن شوید. پس از طی این مرحله کامپیوتر شما گوشی متصل شده را به عنوان یک مودم نیز می شناسد. برای اینکه مطمئن شوید که گوشی شما اکنون به عنوان مودم نیز به کامپیوتر معرفی شده به قسمت " Phone and modem option " از منوی “ Control Panel “ سیستم خود مراجعه و با کلیک بر روی قسمت " Modems " ببینید نام گوشی خود را در اینجا مشاهده می کنید یا نه.( در این شکل ما یک گوشی P990 را به عنوان مودم به کامپیوتر معرفی کرده ایم )
3 – در مرحله باید از طریق منوی " Create a new connection " در قسمت " Network Connections " یک اتصال Dial Up تعریف کنیم و در مرحله ای که باید مودم انتخاب شود ، گوشی را به عنوان مودم انتخاب کنیم. ( گوشی باید به عنوان مودم برای تعریف اتصال Dial Up انتخاب شود )
4 – مهمترین مرحله کار این مرحله است. در این مرحله باید در جایی که شماره تلفن برای Dial کردن وارد می شود عدد زیر وارد شود :
برای گوشی های سونی اریکسون شماره :   *99***8#
برای گوشی های نوکیا شماره :    *99#
و کادرهای User Name و Password در قسمت بعد کاملاً خالی بماند.  ( در اینجا ما از یک گوشی سونی اریکسون به عنوان مودم استفاده می کنیم پس شماره *99***8# را وارد می کنیم )
5 – در این مرحله با مراجعه مجدد به قسمت " Network Connections " اتصال Dial up که ساختید را فعال کنید و از گشت و گذار در اینترنت لذت ببرید.

چگونه با کامپیوتر به وسیله GPRS گوشی به اینترنت وصل شویم - نظرات خوانندگان آموزش
  صادق هادیزاده
 
  حالا میشه برعکس این رو توضیح بدید؟ چطوری میشه با اینترنت کامپیوتر موبایل و وصل کرد و اینترنت موبایل رو فعال کرد؟ من گوشی سامسونگ گالاکسی دارم
 1392/06/27- 10:49 پاسخ
  sina
  پاسخ به : مصطفی@1392/05/03-13:48
  Windose man 8hast va tablete huawei hast chetori vasl sham ?
 1392/06/13- 12:40 پاسخ
  مصطفی
 
  سلام آقا مایه گوشی سامسونگ 6300داریم هرکاری میکنم کامپیوترم مودمشو نمیشناسه چیکارکنم اصلایه سوال :بااین گوشی میشه ازطریق usb به اینترنت رفت نرم افزارشم دارم ولی اصلا نمیشه کمکمممممممممممم کنید لطفااااا
 1392/05/03- 13:49 پاسخ